Wydarzenia \ Weekend superbohaterów, czyli świąteczna zbiórka żywności (2013)

Notatka z wydarzenia

Bohaterów tego weekendu było wielu. W dniach od 29.11 do 01.12.2013r. miała miejsce akcja zbierania żywności, do której zostaliśmy zaproszeni przez Federację Polskich Banków żywności. W 7 supermarketach na terenie Dzierżoniowa kilkadziesiąt osób przez 3 dni zachęcało kupujących do pomocy ubogim. Efektem było zebranie prawie 2 ton żywności od około 3000 osób.

Zebrane jedzenie trafilo do magazynów Banków Żywności, gdzie będzie sortowane i ważone. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banków Żywności dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób.

  • Używamy plików cookie. Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na ich używanie. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub nie akceptujesz plików cookie, odwiedź naszą stronę Politykę prywatności.
  • Zamknij